About us header

Про нас

Наша компанія є ексклюзивним дилером Indian Motorcycle на території України. Ми шанувальники цього мотоциклетного бренду і пишаємося тим, що представляємо його в нашій країні. Бренд Indian Motorcycle має давню історію і, згідно з даними, саме умільці цієї компанії створили перший в історії мотоцикл.

Timeline first
Timeline 1890 lg

Як все починалося

Створення мотоциклів тепер уже одного з найбільших виробників в світі почалося в місті Спрінгфілд, штат Массачусетс. Спочатку місцевий інженер-механік Джордж Хенді займався виробництвом велосипедів, але певні пізнання в даній сфері наштовхнули його на думку спробувати створити повноцінний мотоцикл. Запропонувавши співробітництво Оскару Хедстрёму, який на той час вже мав досвід роботи з мотоперегонами, в 1901 році Хенді отримав результат - першокласний проект.

Перший мотоцикл Indian

Перший мотоцикл Indian виявився надзвичайно простим. За основу була взята звичайнісінька велосипедна рама, на яку Хенді і Хедстрём встановили простенький двигун виробництва компанії Top потужністю в 1 к.с. Основною відмінністю цього байка від сучасних моделей була відсутність багажника, оскільки замість нього на задньому крилі розташовувався паливний бак. Незважаючи на свою простоту, мотоцикли Indian були першими подібними засобами пересування в США. Цим і пояснюється їх високий рівень популярності. До 1904 року рівень продажів зріс в кілька разів. Крім того, в тому ж 1904 байки Indian вигравали усі мотоперегони.

Timeline 1900 lg
Timeline 1910 lg

Удосконалення моделей і стрімке зростання продажів

У 1905 році єдина модель Indian була модернізована. Мотоцикл отримав сталеву голівку циліндра замість чавунної, важіль приводу зчеплення на кермі, а також вдосконалений двигун Top збільшеної потужності. А вже в 1907 вийшла абсолютно нова модель байка, обладнаного 2-циліндровим V-подібним силовим агрегатом власного виробництва. З кожним роком рівень виробництва і продажів підприємства стрімко збільшувався. Так в 1911 році, коли нова модель Indian виграла мотоперегони штату Мен, було продано понад 15 тисяч мотоциклів, в 1912 році цей показник зріс до 35 тисяч, а в 1913 - перевищив 70 тисяч одиниць. У 1914 році був створений байк Hendee Special, обладнаний 7-сильним двигуном виробництва Indian, 2-ступінчастою коробкою передач і електричним стартером.

Акцент виробництва на військові потреби під час Першої світової війни

У 1917 році, після того як Сполучені Штати Америки приєдналися до ведення бойових дій в рамках Першої світової війни, підприємство вигідно перекваліфіковувалося і зайнялося виробництвом мотоциклів для військових потреб.

На початку 20-х років ХХ століття до фірми, яка залишалася найбільшим мотоциклетним виробником в світі, приєднався ще один видатний чоловік - мотогонщик Чарльз Франклін, який виграв чимало престижних титулів. Незабаром Франклін зайняв посаду віце-президента компанії, і саме завдяки йому Indian брала участь в мотоперегонах.

У 1920 році з'явився мотоцикл моделі Indian Scout, який вироблявся аж до 1949 року і став найвідомішим в історії існування компанії. Відзначимо, що і сьогодні, це одна з найбільш продаваних моделей. А в 1922 році дебютувала модель Indian Chief.

Протягом усієї другої Світової Війни компанія займалася розробкою військової техніки для військ союзників, на чому змогла чимало заробити. Однак поки керівництво компанії Indian заробляло гроші, забувши про цивільне провадження мотоциклів, основні конкуренти підприємства з фірми Harley-Davidson змогли підняти своє виробництво на надзвичайно високий рівень, і фактично витіснили Indian Motorcycle Company з ринку.

Timeline 1940 lg
Timeline 1950 lg

Банкрутство компанії і перерва у виробництві мотоциклів

У 1948 році компанія представила відразу дві моделі цивільних байків: Indian Appoy, оснащений 220-кубовим двигуном, а також Indian Scout, обладнаний силовим агрегатом об'ємом в 440 кубічних сантиметрів. Але ці мотоцикли стали останніми в історії компанії. У 1953 році вона була визнана банкрутом. До кінця 70-х років мотоцикли ще випускалися. Після цього була довга перерва і тільки в 1999 році мотоцикли Indian знову стали випускатися серійно.

Відродження бренду і нова історія

У квітні 2011 року корпорація Polaris Industries викупила марку Indian, чим забезпечила їй відродження. У Спіріт Лейк, штат Айова був побудований новий завод. Вже в серпні цього ж року тут був випущений перший мотоцикл Indian. Це був червоно-чорний Indian Chief Vintage. Так почалася новітня історія відомої марки.

Компанія Indian Motorcycles, перебуваючи під крилом Polaris, розвивається стрімкими темпами і стає все більш популярною серед любителів олдскульних круїзерів з багатою історією.

Про проблеми попередніх господарів віце-президент Polaris Industries, який відповідає за діяльність мотоциклетних підрозділів, Стів Менетто сказав: «Ми, американці, любимо камбеки, і Indian - одне з тих імен, повернення яких люди чекають з нетерпінням».

Timeline 2010 lg
© 2021 Indian Motorcycle Ukraine